Oglądasz:

FxCuffs 2016: Debata - "Akcje, Indeksy, Waluty czy Surowce – gdzie w 2016 będzie można zarobić pieniądze?"

Ten film jest dostępny tylko dla użytkowników z kontem VIP

FxCuffs 2016: Debata - "Akcje, Indeksy, Waluty czy Surowce – gdzie w 2016 będzie można zarobić pieniądze?" 5227 Wyświetleń
Ulubione
Pełny ekran

Analitycy i jedyni w swoim rodzaju specjaliści biorący udział w debacie wskażą tendencje na rynkach finansowych w bliższej perspektywie tygodni ale i postarają się narysować przyszłość poszczególnych klas aktywów w obecnym 2016 roku. Sprawa dla nas inwestorów byłaby łatwa gdyby na rynkach trwała hossa, tu jednak widać już pierwsze spadki na indeksach a nerwowość inwestorów zaczyna być coraz bardziej wyraźna. Dlatego określenie atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym instrumentów może być bardzo pomocna dla przeciętnego inwestora.

Kilka słów od każdego z uczestników Debaty:

Marcin Działek:

"Moim zdaniem najciekawiej rysuje się sytuacja na rynku surowcowym, a przede wszystkim na ropie naftowej i miedzi. Prawdopodobnie mogły zostać zakończone długoterminowe korekty spadkowe, co sugerowałoby możliwość rozpoczęcia nowej hossy. Oczywiście, korelacyjnie, powinna to być również okazja inwestycyjna dla walut surowcowych AUD (dolar australijski) i CAD (dolar kanadyjski) oraz giełd zaliczanych do emerging markets (w tym Polski)."

Marcin Kiepas:

"Rok 2016 rozpoczął się od małego trzęsienia ziemi na rynkach finansowych. Trzęsienia wywołanego obawami o stan chińskiej gospodarki, ale też powiązanymi z tym silnymi spadkami cen surowców (zwłaszcza ropy). Styczeń na rynkach był jednym z gorszych miesięcy w ostatnich latach. Pytanie, czy sprawdzi się znane giełdowe powiedzenie, że jaki styczeń, taki cały rok?

Przemysław Kwiecień:

"Jestem pesymistycznie nastawiony do rynku akcji w obecnym roku. Wiele wskazuje na to, że hossa zakończyła się. Fundamentalnie w G10 niedowartościowane są: korona norweska oraz jen, przewartościowane dolar amerykański, frank oraz dolar nowozelandzki. To nasz punkt wyjścia. Sytuacja się jednak zmienia, inwestorzy powinni też obserwować rynkowe oczekiwania co do zmian stóp jak i pozycjonowanie rynku."

Marek Rogalski:

"Wracać do dolara, czy poszukiwać okazji w walutach z wyższymi stopami procentowymi? Dlaczego kluczowe w tym roku będą Chiny i na ile działania tamtejszych decydentów mogą być skuteczne"

Piotr Głowacki:

"Rok 2016 będzie rokiem surowców choć zmiennym jeśli chodzi o rytm uderzenia kapitału. Dziś rośnie Złoto, Srebro ale w dalszej kolejności pozostałe surowce również powinny zyskiwać. Kluczem będzie umiejętność wyboru który instrument w danym miesiącu będzie mógł przynieść najlepszą stopę zwrotu."

Tagi: debata, marcin działek, marcin kiepas, piotr głowacki, marek rogalski, przemysław kwiecień, fxcuffs 2016